Samochody ciężarowe

NAPRAWA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH

W Auto Nova dokonasz corocznych przeglądów a w ramach usługi skontrolujesz sprawność techniczną m.in. układu hamulcowego, hydrauliki siłowej, mechaniki, klimatyzacji, układu zasilania i wielu innych. Proponujemy kompleksowe serwisowanie samochodów ciężarowych oraz dostawczych oparte na doświadczeniu specjalistów i innowacyjnych metodach na najwyższym poziomie. Codziennie budujemy trwałe relacje z naszymi Klientami, odpowiadając na zmieniające się potrzeby i indywidualne oczekiwania każdego z osobna. Wybierając nas możesz być pewny wysokiej jakości produktów i usług, które oferujemy.

Nova-Auto: Serwis samochodów ciężarowych TIR

serwis samochodów ciężarowych TIR Białystok

Serwis i naprawa samochodów ciężarowych

O ile dobrych serwisów, które kompleksowo zajmą się samochodem osobowym, to w przypadku samochodów ciężarowych może być znacznie trudniej o odpowiedniego i zaufanego mechanika.

Szukając odpowiedniego serwisu samochodu ciężarowego warto zwrócić uwagę nie tylko na przystępną cenę, fachowość i doświadczenie mechaników, ale i części, które stosują naprawiając naszego tira. Zanim powierzymy w ich ręce nasz samochód, warto też zapytać o gwarancji jaką udziela serwis na wykonane usługi. Jest to gwarantem tego, że będą one jak najlepiej wykonane i nie dojdzie do sytuacji, że po wyjeździe z serwisu dana część ponownie się zepsuje.

Odpowiedni serwis powinien też posiadać specjalistyczny sprzęt, który pozwoli szybko i fachowo zdiagnozować program.

Samochody ciężarowe są narzędziem pracy. Kierowcy często przez kilka, a nawet kilkanaście dni podróżują nimi po całym kraju, albo i Europie w celu dostarczenia odpowiednich ładunków we wskazane miejsce. Wielogodzinne trasy w upale byłyby bardzo niebezpieczne, dlatego tak ważne jest, by dbać o klimatyzację w tirze. Odpowiednia temperatura w kabinie znacznie przyczynia się do większego komfortu oraz lepszej pracy kierowcy. Dzięki temu jest on mniej rozkojarzony, a przez co bardziej skupiony na drodze.

Serwis systemów klimatyzacji w samochodach ciężarowych jest zbliżonych do tego, co robimy w autach osobowych. Konieczne są regularne przeglądy oraz wymiany filtra kabinowego.  Klimatyzacja powinna też być raz do roku odgrzybiana (zapobiegnie to różnego rodzaju infekcjom u osób, które z niej korzystają – zanieczyszczone powietrze może być później przyczyną alergii). Odpowiedni serwis dokona też sprawdzenia ciśnienia w układzie systemu klimatyzacji, napełni układ czynnikiem chłodniczym oraz sprawdzi wszystkie niezbędne parametry pracy.

Kierowcy samochodów ciężarowych często są zmuszeni do jazdy w trudnych warunkach. Dlatego muszą mieć zawsze sprawne hamulce. Istotne jest więc, by przeglądów układu hamulcowego dokonał fachowiec. Jeśli zrobi to ktoś nieodpowiedni i źle wykona swoją pracę, to może narazić na niebezpieczeństwo nie tylko kierowcę tira, ale i innych użytkowników ruchu drogowego.

Dobry serwis powinien więc wykonać nam badania układów hamulcowych, naczep oraz przyczep.

Setki tysięcy kilometrów sprawiają, że tiry często wymagają korzystania z usług blacharsko-lakierniczych. Mechanicy, którym powierzamy nasz samochód co jakiś czas powinni dokonać piaskowania nadwozi samochodu ciężarowego oraz naczepy, spawania niektórych elementów (jeśli zajdzie taka konieczność) oraz lakierowania i zabezpieczania antykorozyjnego.

Zanim wybierzemy serwis, który zajmie się usługami blacharsko-lakierniczymi naszego samochodu ciężarowego należy sprawdzić czy dysponuje odpowiednim sprzętem np. półautomatami spawalniczymi, przecinakami plazmowymi czy bezpyłowymi kabinami lakierniczymi.

Serwis zajmujący się naprawą samochodów ciężarowych powinien nam też oferować usługi związane z hydrauliką siłową, mechaniką, układem zasilania itp. Mechanicy powinni umieć rozwiązać każdy problem związany z tirem, mieć do tego odpowiedni sprzęt i korzystać z innowacyjnych metod naprawy na wysokim poziomie.