Samochody osobowe

Samochody osobowe - Nova Auto Serwis:

Nieoczekiwane zdarzenia drogowe, usterki ujawniające się w najmniej spodziewanym momencie czy pogarszający stan podzespołów drastycznie obniżają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Nie odkładaj naprawy na później. Cenimy Twój czas, dlatego dzwoniąc do nas umawiasz się na konkretną godzinę i usługę. Zapewniamy wsparcie przy odbiorze i odstawieniu auta a także oferujemy samochody zastępcze, aby nic nie zdołało pokrzyżować Ci planów. Możesz być spokojny, że trafisz do kompetentnych ludzi, którzy zaopiekują się Twoim autem.

Właściwie wykonany przegląd eksploatacyjny to nie tylko rutynowy zabieg, ale gwarancja niezawodności auta i potwierdzenie naszych kompetencji. Dlatego do każdego przeglądu i naprawy podchodzimy z najwyższą starannością i poszanowaniem standardów producenta danej marki. Auto Nova oferują kilkadziesiąt usług, dzięki czemu jesteśmy przygotowani sprostać wielu wymaganiom. Mając je wszystkie na uwadze przyświeca nam dbałość o najwyższą jakość współpracy indywidualnej jak i flotowej. Oferujemy m.in.: wymianę olejów i filtrów, przeglądy okresowe, wymianę opon, usługi z zakresu klimatyzacji, diagnostykę komputerową, remonty silników i skrzyń biegów, oraz wiele innych napraw podwozia i nadwozia.

 

 

 

 

Nova Auto serwis - profesjonalna naprawa samochodów!

Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że jeśli nie będzie dbał o swój samochód może przyczynić się do wielu jego usterek. Dodatkowo zadbane auto sprawi, że jazda nim będzie znacznie bezpieczniejsza i komfortowa.

Dbaj o klimatyzację

Podczas upalnych dni klimatyzacja w samochodzie odgrywa bardzo ważną rolę. Obniża temperaturę powietrza w aucie, dzięki czemu podróż staje się znacznie przyjemniejsza. Ma ona także wpływ na nasze bezpieczeństwo, bowiem w upalne dni, jeśli w samochodzie jest zbyt gorąco – kierowca może być bardziej roztargniony, zmęczony i sfrustrowany, co wpływa na jego jazdę i reakcję na zdarzenia drogowe. Odpowiednia temperatura zapewnia zaś odprężenie i co za tym idzie większą spostrzegawczość. Aby jednak klimatyzacja dobrze sprawowała swoją rolę konieczny jest dobry auto serwis, który zadba o nią jak należy. Odpowiednia i regularna kontrola klimatyzacji przez fachowy zespół pozwoli na uniknięcie drogich napraw w przyszłości.

Dobry auto serwis powinien zapewnić nam pełen serwis klimatyzacji samochodowych tj. kompleksowy przegląd, wymianę i naprawę przewodów oraz montaż. Właściciel pojazdu, w którym jest zamontowana klimatyzacja powinien niezwłocznie reagować, jeśli zauważy, że z otworów wentylacyjnych wydobywa się nieprzyjemny zapach, który utrzymuje się mimo przeprowadzonej dezynfekcji. Niepokojące są także: parowanie szyb, większe zużycie paliwa i słabsza praca kompresora.

Raz do roku powinniśmy się udać do auto serwisu w celu odgrzybienia klimatyzacji. Zanieczyszczone powietrze jest nie tylko niezdrowe dla osób przebywających w aucie, ale i sprawia, że jazda staje się znacznie mniej przyjemna. Zagrzybiona klimatyzacja może też przyczynić się do wielu chorób i infekcji, co jest bardzo niebezpieczne, szczególnie jeśli autem podróżują też dzieci. Podczas serwisu powinien też zostać wymieniony filtr kabinowy (gromadzą się tam liście, piasek czy pleśń). W auto serwisie wyczyszczą nam też kanały odprowadzające wilgoć i sprawdzą jego drożność oraz sprawdzą zewnętrzne wloty powietrza.

Wybierając auto serwis, który zajmie się naszym pojazdem warto się sugerować nie tylko ceną, ale i jakością usług. Koszt odgrzybiania waha się od 80 do 200 zł (w zależności, co dokładnie trzeba zrobić). Zaufani specjaliści z pewnością doradzą, które usługi są konieczne, a z których można zrezygnować przy serwisie klimatyzacji.

Wulkanizacja i wymiana opon

Opony są jednym z najważniejszych elementów auta. W dużej mierze to od nich zależy nasze bezpieczeństwo. Jeśli są zużyte, popękane i zniszczone mogą pęknąć w trakcie jazdy, co zawsze stwarza jakieś zagrożenie dla kierowcy i jego pasażerów.

Opony powinny być zmieniane w aucie przynajmniej dwa razy w roku – wymieniamy je na tzw. „zimówki” i „letnie”. Opony zimowe i letnie są przeznaczone do różnych warunków poruszania się na drodze, dlatego tak ważne jest, by pamiętać i och zmianie.

Warto pamiętać, że opony można też naprawiać – nie zawsze trzeba od razu kupować nowe, co wiąże się z dość dużym wydatkiem. Jeśli więc zdarzy się nam najechać na coś ostrego i przebić oponę, to odpowiedni auto serwis jest w stanie naprawić uszkodzenie (jednak nie większe niż do 6 milimetrów). Można także bieżnikować opony, co także zwiększy ich żywotność.  Auto serwis bieżnikuje opony na dwa sposoby – na zimo i na ciepło. Pierwsza metoda polega na pozbyciu się starego bieżnika i naklejeniu nowej gumy. Na niej jest z kolei wytłaczany nowy bieżnik. Drugi sposób to łączenie opony z gotową, wcześniej zrobioną prasą. W rezultacie efekt otrzymujemy taki sam.

Wybierając auto serwis, który zajmie się naszymi oponami, powinniśmy też zwrócić uwagę na fakt, co jeszcze znajdziemy w jego ofercie. Dobry auto serwis proponuje także pompowanie opon nie typowym powietrzem, a azotem – to znacząco zwiększa trwałość ogumienia oraz przyczepność do podłoża. Ważne jest też wyważenie kół, co chroni zawieszenie w aucie.

Na co zwrócić uwagę wybierając auto serwis?

Wybierając auto serwis przede wszystkim należy zwrócić uwagę na mechaników, którzy będą opiekowali się naszym autem. Fachowe naprawy i pomoc sprawią, że unikniemy wielu zbędnych i dodatkowych kosztów. Dobry auto serwis powinien mieć także bogatą ofertę tzn., że skorzystamy u nich z praktycznie wszystkich usług dotyczących naprawy czy przeglądu auta. Ważne, by wykonywał nie tylko wulkanizacji opon i odgrzybiania klimatyzacji, ale także oferował przeglądy okresowe, diagnostykę komputerową, ogrzewanie postojowe i napraw bieżących. Dobrze, by zajmował się te systemami GPS oraz naprawą silników i skrzyń biegów. Plusem profesjonalnego auto serwisu jest też oferowanie pomocy drogowej w razie nieprzewidzianych zdarzeń i proponowanie samochodów zastępczych swoim klientom (dzięki temu nie dochodzi do sytuacji, gdzie zostajemy bez pojazdu).  Takim miejscem jest chociażby auto serwis Nova, który proponuje te i wiele innych usług w bardzo przystępnych cenach. Fachowcy gwarantują, że zostawiając im pod opieką swoje auto odbierzemy je w najlepszym możliwym stanie, gwarantującym bezpieczeństwo naszej jazdy.