Samochody osobowe

NAPRAWY BIEŻĄCE

W Auto Nova oferujemy kompleksowe prace związane z bieżącą eksploatacją samochodów. Obsługujemy wszystkie marki samochodów, a dokonywane zmiany opieramy na zaleceniach producentów. Twoim samochodem zaopiekuje się profesjonalny zespół, czuwający nad przeglądem i w trakcie naprawy poważniejszej usterki. Dokonujemy kontroli wszystkich komponentów auta kluczowych dla jego sprawnej pracy. U nas szybko i bezproblemowo wymienisz opony, amortyzatory, rozrządy itd. Zawsze udzielamy szczegółowych informacji dotyczących co i dlaczego powinno być wykonane w twoim aucie, abyś zyskał pewność wyboru najlepszej opcji w konkurencyjnej cenie.

regeneracja tylnej belki Białystok

Regeneracja tylnej belki – czyli naprawa zawieszenia twojego samochodu

Poszczególne elementy samochodu się zużywają – czy tego chcemy, czy nie. Zaleca się więc, regularne przeglądy i wymiany, by pojazd służył nam jak najlepiej i gwarantował bezpieczną jazdę. Bieżących napraw warto dokonywać w jednym, zaufanym auto serwisie, gdzie mechanicy będą już znali nasz samochód i wiedzieli co i kiedy było w nim wymieniane czy naprawiane.

Zawieszenie samochodu wraz z wahaczami praz drążkami skrętnymi przez wielu nazywane jest tylną belką. Wiele osób o tym nie wie i korzystając z nieodpowiedniego auto serwisu, gdzie nie zostanie im wszystko wyjaśnione – wymieniają wyłącznie tylną belkę bez pozostałych elementów.

W różnych samochodach tylna belka zużywa się po przejechaniu różnej odległości np. a w autach francuskich średnio 70 000 – 100 000 kilometrów, zaś w niemieckich powyżej 100 000. Aczkolwiek nie ma jednej reguły, zdarzają się przypadki, że regeneracja tylnej belki jest konieczna już po kilkudziesięciu kilometrów. W dużej mierze zależy to od stanu dróg, po których jeździmy – im gorszy ich stan, tym napraw będzie więcej.

Po czym poznać, że tylna belka jest uszkodzona?

Zanim wybierzemy się do auto serwisu sami możemy zdiagnozować czy mamy do czynienia z uszkodzeniem tylnej belki w naszym aucie. Sygnalizuje to kilka czynników takich jak: popiskiwanie, trzeszczenie łożysk tylnej belki, pęknięcie drążka skrętnego (wówczas dochodzi do gwałtownego obniżenia samochodu), pęknięcie drążka stabilizującego, czego następstwem jest dzwonienie i metaliczny odgłos. Mogą też pojawić się luzy, które sprawią, że koła ustawią się górą do środka.

Jeśli dojdzie do uszkodzenia tylnej belki konieczna jest wizyta w auto serwisie. Specjaliści stwierdzą czy belka nadaje się do regeneracji – ponieważ nie zawsze tak jest. Jeśli tak przystępują do piaskowania belki. Ma to na celu ujawnienie ukrytych wad i usunięcie np. korozji. Mechanicy sprawdzają także czy drążki skrętne nie są pęknięte  i kontrolują osadzenie łożysk igiełkowych w wahaczu bądź rury nośnej tylnej belki.

Zniszczone elementy są wymieniane lub naprawiane. Następnie składane w jedną całość i montowane w samochodzie. Dobry autoserwis zapewni też odpowiednie wyregulowanie jej wysokości i pokrycie antykorozyjną farbą. To zapewni, że unikniemy kolejnych napraw w najbliższych latach.